W przychodni EWA-MED w Obornikach Śląskich funkcjonuje poradnia okulistyczna świadcząca usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Poradnia wyposażona jest w sprzęt, z pomocą którego można wykonywać usługi medyczne związane z diagnostyką i leczeniem zaćmy oraz jaskry, m.in. kapsulotomię i irydotomię. Zabiegi te wykonujemy bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ (wymagane skierowanie do poradni okulistycznej).

Kapsulotomia tylna to wykonanie niewielkiego otworu w tylnej torebce soczewki oka. Procedura wykonywana jest za pomocą lasera YAG u pacjentów, którzy przeszli zabieg operacji zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Zmętnienie tylnej torby soczewki, czyli tak zwana zaćma wtórna, występuje u 10-30% pacjentów po operacji zaćmy i powoduje spadek ostrości widzenia. Zabieg kapsulotomii jest bezbolesny i krótki.

Informacje dla pacjenta:

Irydotomia laserowa jest zabiegiem w jaskrze z wąskim, zamykającym się kątem przesączania. Wykonuje się ją w oczach, w którym zagraża całkowite zamknięcie się kąta przesączania, co może doprowadzić do ostrego ataku jaskry, połączonego z bardzo wysokim ciśnieniem w oku.
Irydotomia laserowa polega na przecięciu tęczówki, w celu stworzenia swobodnej drogi przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej do przedniej.
 
Rejestracja do poradni okulistycznej możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 pod numerem telefonu 797-027-673
 

Przychodnia

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13