Zakład Opiekuńczo Leczniczy „EWA-MED” W OBORNIKACH ŚLĄSKICH

Zakład opiekuńczo – leczniczy w Obornikach Śląskich świadczy usługi pielęgnacyjno- rehabilitacyjne dla osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Nasza działalność obejmuje pielęgnację chorych w stanach apalicznych i wegetatywnych. Zapewniamy całodobową opiekę pielęgnacyjną i lekarską. Nadzór nad naszymi podopiecznymi sprawują specjaliści z dziedziny chorób wewnętrznych, neurologii, anestezjologii , rehabilitacji, psychologii i logopedii. Ośrodek położony jest w zabytkowym budynku wśród zieleni doskonale utrzymanego drzewostanu starego parku. Oborniki Śląskie to miejscowość oddalona 20 km od Wrocławia, położona jest w przepięknej krainie lasów, co sprawia, że występuje tu specyficzny mikroklimat nadający temu miejscu walory uzdrowiskowe. Od wielu lat leczy się tu schorzenia astmatyczne i wszelkie choroby płuc. Spokój i cisza powodują ,że nasi podopieczni znajdują tu wyciszenie i ukojenie niezbędne w procesie leczenia.

Nasze usługi świadczone są w ramach kontraktu z NFZ i komercyjnie. Osoby zainteresowane przyjmujemy na pobyty krótkoterminowe i długoterminowe oraz specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne. Uwaga!!! Zakład nie przyjmuje pacjentów chorych zakaźnie, w ostrej fazie choroby psychicznej i w zaawansowanej fazie choroby nowotworowej.

Oferta

Personel

Opiekę zdrowotną sprawują:

Fizjoterapeuci :


Anna Jachyra – Walczak – Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem.

Ukończone kursy i szkolenia:

Sylwia Wankiewicz – Absolwentka studiów magisterskich AWF we Wrocławiu. Doświadczenie w pracy z pacjentem ortopedycznym i neurologicznym. Zainteresowania to neurologia dziecięca oraz osób dorosłych. Ukończone kursy :

Patryk Bednarz – Magister fizjoterapii, absolwent AWF we Wrocławiu. Instruktor podnoszenia ciężarów osób niepełnosprawnych. Zainteresowania to neurologia oraz dysfunkcje układu mięśniowo - powięziowego.
Ukończone kursy:

Terapeuta Zajęciowy / Pedagog: 

Anna Stachowicz - Wykształcenie :

  1. Medyczne Studium Zawodowe – Terapia zajęciowa
  2. Dolnośląska Szkoła Wyższa – Pedagogika Specjalna- Pedagogika Lecznicza -studia licencjackie,
  3. Dolnośląska Szkoła Wyższa- Pedagogika -Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka z
  4. Psychomotoryka– studia magisterskie.

Ukończone kursy, szkolenia, konferencje:

 

Psycholog :

Anna Lubańska – Specjalizuje się w psychologii klinicznej w zakresie neuropsychologii. Zajmuje się diagnostyką neuropsychologiczną na potrzeby procesu rehabilitacji oraz terapią zaburzeń funkcji poznawczych (m.in. pamięć, uwaga, spostrzeganie, procesy uczenia się, rozumienie wypowiedzi, planowanie, organizacja, kontrola zachowania) u pacjentów z ogniskowymi i uogólnionymi uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. W ramach pracy klinicznej wykorzystuje również elementy oddziaływań psychoterapeutycznych, które często stanowią istotną część rehabilitacji neuropsychologicznej, ponieważ pomagają pacjentom (i ich rodzinom) zmierzyć się z osobistymi stratami poniesionymi w następstwie choroby.

 

 

Oferta : 


I.  Pobyty krótkoterminowe  poszpitalno-opiekuńcze (od 2 tygodni do miesiąca) 
II.  Pobyty krótkoterminowe „okolicznościowe” (wynikające z różnych sytuacji życiowych) 
III.    Pobyty długoterminowe (od m-ca):

CENNIK

 


Co zabrać do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego „EWA-MED” w Oboronikach Śląskich ?

Rzeczy osobiste:

  1. Zestaw toaletowy: przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczka i pasta do zębów, naczynie do protez i środek do czyszczenia protez), gąbka, ręczniki ( w tym kąpielowy), mydło, szampon, przybory do golenia, przybory do paznokci.
  2. Kapcie stabilne, klapki kąpielowe pod prysznic 1 szt
  3. Piżama lub koszula nocna, szlafrok po  2 szt
  4. Ubiór sportowy typu dres po 2 szt
  5. Buty typu adidas 1 szt
  6. Leki  pierwszy tydzień pobytu

 

 

 

Nasze Ośrodki

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13