Dane kontaktowe:

Przychodnia Ewa-Med 
ul. Trzebnicka 37
55-120 Oborniki Śląskie 

Telefon: 797 027 675   lub   71/ 711 15 10 

Godziny otwarcia  od 8:00 do 18:00  (poniedziałek do piątek)

Wyniki pobierane są w :

  • poniedziałek 8:00-10:00
  • środa 8:00-10,00
  • piatek 7:00 -10:00 

Nasze poradnie:

Zapewniamy dostęp w ramach POZ do :
PORADNI LEKARZA RODZINNEGO — dr Józef Kokoszka
INTERNISTA - dr Wiesław Pietrasik
PORADNI PEDIATRYCZNEJ -
dr Anna Maroń , dr Grażyna Boberska Weyman
PUNKT SZCZEPIEŃ - Agnieszka Opałka
POŁOŻNA - Joanna Zawadka

 
UZUPEŁNIAJĄCO PEŁEN ZAKRES MEDYCYNY PRACY:  środa 16.00-20.00
- badania profilaktyczne pracowników 
- badania kierowców 
- badania wysokościowe 

BADANIA PSYCHOLOGICZNE 
- psychotesty dla kierowców  

PORADNIA ONKOLOGICZNA

Poradnia zajmuje się leczeniem i kontrolą pacjentów z chorobą nowotworową, prowadzi profilaktykę leczniczą, która ma na celu wczesne wykrycie chorób onkologicznych. Wizyty lekarskie nie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA KARDIOLOGICZNA

Poradnia kardiologiczna zajmuje się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego ich diagnozą i leczeniem. Oferujemy konsultacje lekarskie oraz szeroką,specjalistyczną diagnostykę, w ramach której wykonywane są badania: EKG, 24h Holter RR, próby wysiłkowe serca, USG dopplerowskie serca, przepływy naczyniowe ( doppler tętnic dogłowowych). Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA NEUROLOGICZNA

Poradnia neurologiczna specjalizuje się w rozpoznawaniem i leczeniem zaburzeń i chorób układu nerwowego. Do schorzeń neurologicznych zalicza się zarówno choroby centralnego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego), jak również choroby nerwów obwodowych (neuropatie, rwa kulszowa, itp.). Ponad to zajmuje się leczeniem schorzeń układu mięśniowo-stawowego oraz następstwami różnych urazów: głowy, szyi, kończyn. Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA OKULISTYCZNA

Poradnia Okulistyczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Najczęstszymi problemami z jakimi zgłaszają się pacjenci to zaburzenia widzenia, łzawienie i świąd oczu, uczucie suchości oka, bóle głowy. Wspomaga monitorowanie przebiegu nadciśnienia tętniczego i cukrzycy. Podstawowe badania, wykonywane poradni, to: badanie dna oka, ostrości widzenia oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego, badania OCT. Konsultujemy zarówno dzieci jak i dorosłych. Wizyty lekarskie nie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA OTOLARYNGOLOGICZNA

Poradnia Otolaryngologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nosa, zatok obocznych nosa, uszu, gardła oraz krtani.
W poradni wykonywane są badania audiometryczne oraz drobne w tym: zabiegi płukania uszu i nosa. Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni. Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA DERMATOLOGICZNA

W poradni leczone są choroby zakaźne skóry (wirusowe, pasożytnicze, grzybice), dermatozy zapalne (wypryski, fotodermatozy, atopowe zapalenia skóry, łupież rumieniowaty), schorzenia o podłożu immunologicznym (alergiczne reakcje skórne, zapalenia opryszczkowe skóry, rumień), łagodne nowotwory skóry (naczyniaki, znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, kaszaki, włókniaki), choroby naczyniowe skóry, schorzenia błon śluzowych. W poradni wykonywane są również drobne zabiegi w zakresie kriochirurgii miejscowej. Wizyty lekarskie nie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA UROLOGICZNA

Poradnia ta specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Najczęściej pojawiające się problemy to: choroby prostaty, infekcje układu moczowego, kamica moczanowa, nietrzymanie moczu ( kobiety i mężczyźni ), dysfunkcja erekcyjna. Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Choroby psychiczne to najczęściej stany lękowe i depresja – wpływają one negatywnie na życie osobiste oraz zawodowe. Poradnia Zdrowia Psychicznego zajmuje się:diagnostyką lekarską, poradnictwem psychiatrycznym, psychoterapią indywidualną, działaniami profilaktycznymi, udzielaniem indywidualnych świadczeń profilaktyczno-leczniczych w ramach opieki ambulatoryjnej. Wizyty lekarskie nie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA LOGOPEDYCZNA

Prowadzimy kompleksową diagnozę i terapię zaburzeń mowy, takich jak: jąkanie, sygmatyzm (seplenienie), rotacyzm (nieprawidłowa realizacja głoski „r”), zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Realizujemy również terapię indywidualną w przypadku problemów z pamięcią słowną u osób po przebytych chorobach mózgu. Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PODRADNIA DIABETOLOGICZNA

Oferujemy kompleksową diagnostykę i terapię schorzeń dieto zależnych: leczenie cukrzycy, leczenie nadciśnienia tętniczego, podwyższonych wartości cholesterolu i trój glicerydów, leczenie schorzeń związanych z otyłością-współpraca z dietetykiem. Ponadto w ramach poradni istnieje możliwość wykonania EKG i zbadania poziomu cukru. Prowadzimy edukację diabetologiczną . Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA ALERGOLOGICZNA

Poradnia Alergologiczna prowadzi diagnostykę oraz leczenie dzieci i dorosłych z chorobami o podłożu alergicznym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem astmy i innych chorób układu oddechowego, pyłkowicy i alergii pokarmowej, zaburzeń odporności, nawracających zapaleń oskrzeli i płuc a także szkoleniem chorych w zakresie leczenia lekami wziewnymi i profilaktyką chorób alergicznych.
W poradni wykonywane są testy alergiczne, badania czynnościowe płuc (spirometria), immunoterapia alergenowi (odczulanie). Wizyty lekarskie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA POŁOŻNICZO-GINEKOLOGICZNA

W Poradni Ginekologiczno-Położniczej udzielane są porady specjalistyczne w zakresie chorób kobiecych, wraz z konieczną diagnostyką tj. badaniami cytologicznym, badaniami gruczołów piersiowych, ultrasonografii narządu rodnego z użyciem głowicy dopochwowej i przezbrzusznej. Prowadzona jest między innymi diagnostyka i leczenie stanów zapalnych szyjki macicy, pochwy i przydatków, poradnictwo w zakresie antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej. ). Wizyty lekarskie nie wymagają skierowania do tej poradni.


PORADNIA ANGIOLOGICZNA

Poradnia zajmuje się diagnozą, terapią i zapobieganiem występowania chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Diagnoza i leczenie zakrzepice, choroby żył i tętnic, niewydolność żylna, redukcja negatywnych skutków cukrzycy.


PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ

Poradnia chirurgiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem bólów brzucha, chorób przełyku, żołądka i dwunastnicy, schorzeń pęcherzyka żółciowego i przewodu żółciowego, chorób jelita grubego, trzustki, żylaków kończyn dolnych i odbytu, urazów zewnętrznych, odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń i zmian troficznych paznokcia. W poradni wykonywane są drobne zabiegi chirurgiczne


PRACOWNIA USG

USG pokazuje kształt i wielkość poszczególnych narządów. W ten sposób sprawdza się kondycję wątroby, trzustki, nerek, jajników, jąder, piersi, moszny, serca, przepływ naczyń szyjnych orar kończyn dolnych.  Można wykryć w nich nieprawidłowości, na przykład zgrubienia czy guzy.


PRACOWNIA RTG , EKG

 


AUDIOMETRIA

ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej.


 

SPIROMETRIA

pomiar objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza.


PORADNIA PSYCHOLOGICZNA

W poradni prowadzona jest terapia rodzin, dzieci i dorosłych. Psychoterapia i poradnictwo psychologiczne w zakresie:

 

Profile działaności

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13