Witamy w Specjalistycznym Centrum Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Ewa-Med. Nasz pierwszy ośrodek otworzyliśmy ponad 10 lat temu w Obornikach Śląskich. Codzienna ciężka praca i pomoc naszym Pacjentom pozwoliła nam na przestrzeni ostatnich lat rozszerzyć zakres świadczonych usług o kolejne lokalizacje — Szczawno Zdrój, Rościszów, Ustroń oraz Polanicę Zdrój.

Doświadczenie

Ośrodki kierowane są przez osoby posiadające doświadczenie w pracy z osobami starszymi od ponad 15 lat. Współpracujemy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, Dolnośląską Radą ds. Seniora, Towarzystwem Gerontologicznym . Doświadczenie praktyczne opieramy na wiedzy teoretycznej m.in. poprzez pogłębianie wiedzy na Pomorskiej Akademii Medycznej - kierunek gerontopedagogika czy Akademii Wychowania Fizycznego - kierunek Promocja Zdrowia, Akademia Medyczna - kierunek fizjoterapia, Instytut McKenzie.

Nasze Ośrodki 

W naszych ośrodkach posiadamy ofertę zarówno dla osób starszych nastawionych na aktywność własną pragnących poprawić swoją sprawność ruchową i intelektualną oraz dla tych, którzy są niesamodzielni i wymagają całodobowej kompleksowej opieki lub maja w znacznym stopniu ograniczoną samodzielność , której towarzyszy wielochorobowość.

Specjalizujemy się w sprawowaniu całodobowej kompleksowej opieki nad osobami, które z racji wieku, ograniczonej sprawności fizycznej bądź też z powodu choroby nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym i potrzebują stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji. W naszych Ośrodkach znajdują również oparcie osoby samotne, które szukają towarzystwa i pomocy w pielęgnacji zdrowia fizycznego i psychicznego Pensjonariuszy zapraszamy na pobyt stały lub, w zależności od potrzeb, krótkoterminowy, obejmujący turnus rehabilitacyjny, rekonwalescencję poszpitalną , czy też stanowiący zastępczą opiekę podczas wyjazdu opiekunów.

Personel

Dla naszych podopiecznych nasze ośrodki mają być ich własnym domem, a personel w nim pracujący ich rodziną. Personel zatem dobierany jest bardzo starannie, spośród ludzi życzliwych o wysokich kwalifikacjach, co gwarantuje najlepszą opiekę. W naszych ośrodkach nie ma przypadkowo zatrudnionych osób, nasz personel to zgrany interdyscyplinarny zespół, stale podnoszący kwalifikacje poprzez szkolenia.
 

Jak pomagamy 

Codzienna pomoc Pensjonariuszom obejmuje zabiegi pielęgnacyjne: mycie, kąpanie, ubieranie, pomoc w toalecie, dozowanie lekarstw, prześciełanie łóżek, zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń oraz pomoc przy spożywaniu posiłków. Oferowane są także szczególne formy pielęgnacji uwzględniające indywidualne schorzenia lub niepełnosprawność podopiecznych. Zapewniamy rehabilitację fizyczną, ćwiczenia usprawniające, masaże i terapię. Dbając o ciało, pamiętamy również o kondycji umysłowej i emocjonalnej. Dostosowujemy ćwiczenia umysłowe do możliwości naszych podopiecznych. Zapewniając domowa atmosferę i bliskość z każdą osoba budujemy, tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa. Nasze działania mają na celu poprawę stanu zdrowia wraz ze sprawnością fizyczną i umysłową oraz jak najdłuższe jej utrzymanie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą , warto poznać możliwości naszych ośrodków, zachęcam do kontaktu telefonicznego, jak i osobiście. Dzięki takiemu podejściu możemy spełnić oczekiwania Państwa uwzględniając różnorodność potrzeb i możliwości osób nad którymi sprawujemy opiekę .  

 

 Nasze ośrodki

Oborniki Ślaskie

Ustroń

Szczawno Zdrój

Roźciszów

O nas

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13