Sanatorium uzdrowiskowe "Zacisze"

Sanatorium uzdrowiskowe "Zacisze" w Szczawnie Zdroju przy ul. Okrężnej 1, gdzie prowadzona jest działalność uzdrowiskowa dla 50 osób z problemami narządu ruchu , układu oddechowego, alergologicznego, moczowego, reumatologicznego, diabetologicznego. Od lipca 2014 roku prowadzić będziemy turnusy rehabilitacyjne dla kobiet po mastektomii z obrzękami limfatycznymi. Będzie to jedyne sanatorium na Dolnym Śląsku specjalizujące się w tym profilu choroby. 

 

 

Terapia polisensoryczna, CYBER OKO

Program terapeutyczny pacjentów w śpiączce ( st. wegetatywnym, w st. minimalnej świadomości, w zespole zamknięcia) polega na stosowaniu stymulacji polisensorycznej ( wielozmysłowej) czyli na celowym kształtowaniu bodźców w celu wywołania zaplanowanych wrażeń i uczuć. Umożliwia  to poznawanie przez patrzenie, słuchanie, dotykanie, wąchanie i smakowanie – czyli tworzenie globalnego wielozmysłowego obrazu danego pojęcia. Poprzez dostarczenie jak największej ilości bodźców jako informacji o otaczającym świecie ma na celu pobudzenie neuronów do utworzenia nowych dróg neuronalnych a w konsekwencji do przywrócenia choć części utraconych czynności co prowadzić może do wybudzenia pacjenta. Aby jeszcze bardziej przybliżyć pacjenta do danej rzeczywistości została utworzona Sala Wirtualnej Rzeczywistości po to, by pacjent choć w minimalnym stopniu poczuł się jak w rzeczywistym świecie, w którym funkcjonował przed chorobą.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji

 
     

Ośrodek Juhas w Ustroniu

Ośrodek Juhas w Ustroniu serdecznie zaprasza osoby starsze, które jesień swojego życia pragną spędzić w komfortowych warunkach - w domu zaprojektowanym z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie osób starszych, w otoczeniu przepięknych widoków gór, zielonych łąk oraz malowniczych lasów. Standard ośrodka jest bardzo wysoki i odpowiada najlepszym zachodnim wzorcom.Jest to pierwszy tak wysokiej klasy i wyjątkowy ośrodek łączący w jednym miejscu wszystkie dziedziny nauk o starości. Profesjonalizm działania i wąska specjalizacja dostosowana do potrzeb określonego profilu działalności, to to, co nas wyróżnia w sektorze usług opiekuńczo- leczniczych wśród innych ośrodków.
 

Centrum Rehabilitacji Ewa-Med w Polanicy Zdrój

Sanatoryjne Centrum Rehabilitacji Ewa-Med w Polanicy Zdroju to jedyny na Dolnym Śląsku ośrodek posiadający lokomat- urządzenie służące do reedukacji chodu. Lokomat firmy HOCOMA jest najnowszej generacji zautomatyzowaną ortezą służącą do oceny i nauki chodu. Pozwala na najbardziej fizjologiczne odtworzenie cyklu chodu z wykorzystaniem ciągłego feedback'u (informacji zwrotnej). Umożliwia doskonalenie poszczególnych faz chodu pacjenta poprzez indywidualne dostosowanie planu terapii.

 

O nas

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13