Sanatorium w Kołobrzegu

Sanatorium VILLA TARSIS w Kołobrzegu

Sanatorium mieści się w Kołobrzegu w spokojnej dzielnicy Podczele przy ul. Promiennej 7. Ośrodek jest położony w otulinie Parku Krajobrazowego Eko-Park, w odległości 800m od morza. Trasa nad morze prowadzi przez park i rozlewiska, gdzie można spotkać

unikatowe gatunki drzew i dzikie ptactwa. Jest to wyjątkowe miejsce ze względu na występujący tu rezerwat przyrody.

Do dyspozycji Gości oddajemy pokoje 1,2,3-osobowe urządzone komfortowo o ponadstandardowej powierzchni 45m2 z balkonami. Ośrodek posiada pełną likwidację barier architektonicznych, windę, bazę pokojową przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,  kuchnię z ponadstandardowym wyposażeniem oraz nowoczesną bazę  zabiegową.  Malownicze położenie placówki w Eko-Parku sprzyja spacerom oraz rehabilitacji ruchowej na świeżym powietrzu, a unikatowe walory leczenia klimatycznego  pozwolą każdemu odzyskać siły witalne, wewnętrzny spokój, a co najważniejsze znacznie poprawić stan zdrowia.

W ośrodku prowadzimy różne turnusy rehabilitacyjne zgodnie z profilem leczenia uzdrowiskowego :

Od października 2016 roku uruchomiliśmy profilowane turnusy rehabilitacyjne dla Seniorów oraz planujemy utworzenie Ośrodka Wczesnej Diagnostyki i Profilaktyki  Chorób Neurodegeneracyjnych. To nowy pakiet usług ukierunkowany na tych seniorów, którzy chcą rozwijać  wszelaką aktywność ruchową  i intelektualną poprawiając w ten sposób jakość  swojego życia.

Sentencją przewodnią naszych działań są słowa prof. Czerniakowskiej

"Aktywność człowieka starszego jest wskaźnikiem jego jakości życia, jego wartości, gdyż aby żyć , trzeba być aktywnym, w innym przypadku życie przekształca się w trwanie i czekanie końca".

Powszechnie wiadomo, że przebywanie w towarzystwie innych osób i interaktywne spędzanie czasu jest szczególnie ważne dla Seniorów, ponieważ sprzyja powstawaniu i pielęgnowaniu więzi emocjonalnych, które pomagają pokonać poczucie odizolowania i osamotnienia. Aktywność daje człowiekowi szansę wyrażenie siebie, bycia użytecznym uwzględniając możliwości , upodobania i zwyczaje każdego z nas.

Zapraszając Seniorów do naszego ośrodka zaproponujemy Państwu w trakcie 14 dniowego turnusu pakiet   „Akademia Zdrowia Kreatywnego Seniora”, w którym to połączymy wypoczynek ze zdrowiem.

Pierwszy turnus rehabilitacyjny w ramach Akademii Zdrowia Kreatywnego Seniora zaplanowany jest na 12 marca 2017.

Kolejne turnusy rozpoczynają się w niedziele i trwają od 7 do 14 dni (możliwe dofinansowanie PFRON).

Cennik

Termin

Turnus 7 dni (od osoby)

Turnus 14 dni (od osoby)

Od października do maja

695 zł

1390 zł

Czerwiec i wrzesień

765 zł

1530 zł

Lipiec i sierpień

905 zł

1810 zł

W przypadku przyjazdu grypy zorganizowanej (min 5 osób), każda z osób otrzymuje 50 zł rabatu.

W cenie turnusu zapewniamy:

Szczegółowe informacje w sprawie oferty dostępne są pod numerem telefonu 71 310 14 13 lub po wypełnieniu formularza kontaktowego, znajdującego się w stopce strony.

 

Nasze Ośrodki

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13