Sanatoryjne Centrum Rehabilitacji Ewa-Med w Polanicy Zdrój

Sanatoryjne Centrum Rehabilitacji w Polanicy Zdrój
Przejdź do galerii zdjęć

 

Nasz ośrodek położony jest w urokliwym i spokojnym miejscu z zapleczem rekreacyjnego Parku w Polanicy Zdroju. Obiekt nie posiada żadnych barier architektonicznych, baza pokojowa przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. W obrębie budynku, zapewniamy szeroką bazę zabiegową, w przyszłości planujemy uruchomienie basenu.

Jesteśmy jedynym na Dolnym Śląsku , a w Polsce 4- tym ośrodkiem specjalizującym się w rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane (SM). Projekt ten w sposób ciekawy łączy w sobie najnowsze programy rehabilitacji leczniczej z walorami przyrodoleczniczymi Polanicy Zdroju.

Bardzo ważnym elementem ośrodka jest pierwszy na Dolnym Śląsku LOKOMAT - urządzenie rehabilitacyjne służące do reedukacji chodu dla pacjentów z problemami równowagi lub z porażeniem.

Najważniejszym atutem naszego ośrodka jest profesjonalnie przygotowana kadra terapeutyczna pracująca metodami rehabilitacji neurologicznej, posiadająca stosowne doświadczenie zawodowe oraz certyfikaty.

W Sanatoryjnym Centrum Rehabilitacji Ewa-Med  prowadzimy różnego rodzaju rehabilitację. Specjalizujemy się głównie w neurorehabilitacji  skierowanej do pacjentów z deficytem neurologicznym, który może być skutkiem choroby (udar mózgu, stwardnienie rozsiane) lub  urazu czaszkowo – mózgowego. Głównym celem neurorehabilitacji jest przywrócenie pacjentowi funkcji niezbędnych do samodzielnego życia. Jeśli nie jest to całkowicie możliwe uczymy pacjenta radzenia sobie z niepełnosprawnością. Terapia polega na odtworzeniu w mózgu połączeń nerwowych po przez wykonywanie zadań i ćwiczeń ruchowych. Jest to specjalistyczna terapia  z wykorzystaniem metod kinezyterapeutycznych w tym min. PNF, Bobath, rozluźnianie powięziowe, tkanki miękkie.

Zakres specjalizacji ośrodka w Polanicy Zdrój:

Rehabilitacja stacjonarna (turnusy rehabilitacyjne)

Pobyty długoterminowe i krótkoterminowe

 

Ceny przykładowych turnusów rehabilitacyjnych — sprawdź cennik na stronie Elderis.pl (zakładka Polanica Zdrój).


Zespół Ośrodka w Polanicy-Zdrój tworzą m.in.:

Nikola Banović  - Licencjonowany fizjoterapeuta, doświadczenie w zakresie fizjoterapii ogólnej, urazowej i neurologicznej. Specjalistyczne kursy masażu leczniczego i terapii manualnej. Wiedza w zakresie sprzętu ortopedycznego i środków pomocniczych.

Wojciech Milczarek - fizjoterapeuta, student Polskiej Akademii Osteopatii „Osteon” w Warszawie, absolwent studiów magisterskich na AWF we Wrocławiu, terapeuta NDT Bobath, certyfikowany terapeuta tkanek miękkich.

Marta Grudysz - fizjoterapeuta. W 2000 roku ukończyła AWF, kierunek fizjoterapia we Wrocławiu. W 2001 roku ukończyła Podyplomowe Studia Pedagogiczne dla Nauczycieli na AWF-ie. Ukończone kursy to min. :

Justyna Worek – terapeuta zajęciowy. Ukończyła Dolnośląską Wyższą Szkołę na Wydziale Nauk Pedagogicznych, uzyskała tytuł licencjata specjalności terapeuty zajęciowego. W roku 2015 uzyskała tytuł magistra rehabilitacji i edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Kwalifikacje poszerzyła licznymi ukończonymi kursami takimi jak: Instruktor rekreacji ruchowej, Podstawy masażu klasycznego, Kurs pierwszego stopnia w zakresie ruchu rozwijającego bazującego na  metodzie Weroniki Sherborne.

Lucyna Bielicka - dyplomowany neurologopeda, magister filologii polskiej - Uniwersytet Gdański

Wybierając nasz Ośrodek masz pewność, że nasi fizjoterapeuci, po dokonaniu analizy i oceny Twojego stanu zdrowia, opracują indywidualny program ćwiczeń miejscowych i ogólnych, starannie dobierając najbardziej odpowiednie formy, środki, metod i techniki ćwiczeń, dzięki czemu będziesz mógł na bieżąco kontrolować swoje postępy. Nie zwlekaj – już dziś skorzystaj z wiedzy i praktycznych umiejętności naszego zespołu. Leczenie ruchem odbywa się w specjalnie do tego celu przygotowanej w pełni wyposażonej sali gimnastycznej. Jesteśmy bowiem przekonani, że komfort fizjoterapii przekłada się na jej efekty.

Szczegółowe informacje w sprawie oferty dostępne są pod numerem telefonu 71 310 14 13 lub po wypełnieniu formularza kontaktowego, znajdującego się w stopce strony.

 

Nasze Ośrodki

Zobacz również:


Domy opieki

Turnusy rehabilitacyjne

Lokomat

Cyber oko
 
Specjalistyczne Centrum
Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med. sp. z o.o.

ul. Trzebnicka 49
55 -120 Oborniki Śląskie
Tel/fax 71 310 14 13